Jak si dobře uklidit po malování.


Každá výstavba anebo rekonstrukce si prostě žádá své. A to hlavní co do toho musíme dát, je náš čas. To je asi to nejzákladnější a bez toho by to ani jinak nešlo. A pokud máme čas, můžeme se tedy do toho v pohodě vrhnout. A dalším základem, bez kterého by to nikdy nešlo je mít dostatek materiálu. A ten se v dnešní době moc dobře neshání, protože vlivem celkového zdražování se všechno vyšplhalo do takových výšin, že koupit si stavební materiál se může stát opravdu problémem. A tak proto je mnohdy naše stavba pozastavena a my se tak začneme automaticky potýkat i s jinými problémy. Ale pokud to vše jde tak jak má, jsme spokojeni s prací na našich domech a pomalu a jistě si představujeme, jak už tam bydlíme. Ale pokud chceme někde bydlet je nutné si nejprve pořádně v novém domově vymalovat, protože bez vymalování je dům takový nečistý. A ve špinavém domě nechce přece bydlet nikdo.

pokoj

A jak správně vymalovat? Tak za prvé je nutné mít k tomu kvalitní prostředky. A pak taky kvalitní barvu, která se bude přesně hodit pro typ stěny, kterou doma máme. A navíc k tomu bude splňovat všechny požadavky, které chceme, aby splňovala. Nejdřív si musíme naši stěnu takzvaně připravit. Takže pokud je nutné ji předem oškrábat a potom použít kvalitní penetraci. A když už se tedy rozhodnete, že budete barvu nanášet vždy se snažte jen v jedné vrstvě. A tu druhou případně použijte jen tehdy, že vám první vrstva již zaschla. A jistě k tomu budete potřebovat i kvalitní váleček, který vám nanášení barvy usnadní.

pokoj připravený na malování

A jak se nejlépe postupuje, když se chystáte po náročné malbě uklidit? Za prvé je nejlépe odstranit všechen krycí materiál, který byl původně na oknech anebo kryl zásuvky a podobně. A potom můžete pokračovat ve stírání prachu z nábytku a z oken anebo okenních parapetů. A pak je taky důležité nezapomenout vysát prach, který se vyskytoval na podlaze anebo v zákoutích za nábytkem. A hlavní podmínkou jak byste neměli úklid po malování a jeho cenu není radno podceňovat a jeho odstraňování je lepší průběžně. Aby se z toho potom nevytvořilo bláto. A pokud si to chcete co nejvíce usnadnit tak použijte krycí folii, která vám usnadní potom následný úklid. A vše se pak jednoduše vynese a vyhodí. A na malé plochy použijte houbičku, která vám usnadní úklid zaschlých ploch.