Jak žít po hypotéce

V dnešním světě je nesmírně důležité http://www.ctidoma.cz/zdravi/2017-09-08-nadmerne-se-potite-nevite-co-s-tim-regulovat-muzete-stravou-33979 spotřebovávat. Nekončící spotřeba, která si klade za cíl povrchní uspokojení svých spotřebitelů – tedy naprostý ráj pro nás a pro všechny nebožáky, kteří s námi sdílí planetu. Ovšem dnes se nebudeme bavit o ničem depresivním, byť nadpis a začátek praví o něčem jiném. Život po hypotéce, tedy v období, kdy by se měla splácet, není a nemusí být nic devastujícího a ponurého, ba naopak i během něj můžete dělat spoustu věcí, cestovat a učit se novým věcem. Jen musí člověk vědět, kde by měl „ubrat“ a zpomalit, aby například hypotéka bez dokládání příjmů nebankovní-hypoteka-cz.cz nebyla takový „záhul“ při splácení.balíček nějakých objednaných zbytečností na bílém pozadí

  1. Nezvyky a zlozvyky

Nejsnadnější, zároveň ale také nejtěžší, je utnout naše zlozvyky a návyky, které jsme se naučili v konzumní společnosti. Tedy pakliže kouříme, měli bychom přestat. Pokud nadměrně pijete, měli byste přestat. Pokud si nevaříte a stravujete se jen v restauracích, měli byste to utnout. Pokud si každý den kupujete Starbucks, uvařte si raději vlastní kávu. Budete se divit, kolik peněz ušetříte, pokud omezíte tyto ptákoviny.

  1. Nekupujte nepotřebné

Přemýšleli jste nad tím nadupaným herním počítačem, se kterým to budete moci konečně rozpálit? Vykašlete se na něj a raději si kupte daleko levnější, ale za to efektivnější notebook, který můžete použít i pro práci. Stejně ti, kteří hraní her rozumí, si raději počítač postaví za zlomek ceny a ti, kteří si drahé herní PC kupují, na tom stejně hrají tak maximálně Minecraft a je jim kolem 10 (a koupili jej rodiče). A to platí pro veškerou elektroniku. Nekupujte si telefon za deset tisíc, když vám bohatě stačí ten za čtyři, ne-li za tři. Nekupujte drahé dárky, něco vyrobte nebo kupte maličkost. Pokud vás rodinní příslušníci pošlou někam, asi to nejsou zrovna dobře zvolení rodinní příslušníci.
kopa mincí ilustrující život skromně

  1. Omezte spotřebu

Dejte si maso třikrát – dvakrát do týdne, ne každý den. Sprchujte se deset minut celkem, ne deset minut mezi dvěma přestávkami. Zrušte předplatné – noviny si stejně celé čtete zřídkakdy a do toho fitka jste taky nešli už pár měsíců.