Mallorka nabízí mnohem více než jenom příležitost k opalování se na pláži

Největší ostrov baleárských ostrovů leží mezi mnohem dražší Menorcou a mladými milovanou Ibizou. Navštivte Mallorská horská městečka, místní bílé pláže, zátoky i jeskyně.
katedrála na Malorce
Jak nejlépe procestovat Mallorku? Autem!
Nejlépe uděláte, když si na cestování po tomto ostrově půjčíte automobil. Nejedná se o velký ostrov, ale taxi by se vám nevyplatilo a na kolo je to příliš velký záběr. Byli byste příliš vyčerpaní v místním horkém počasí, než abyste si zvládli užít zdejší zajímavosti, navíc by prohlídky trvaly mnohem déle a nestihli byste vidět všechno. Výhoda automobilu spočívá v tom, že celý ostrov projedete za den a navštívíte všechno důležité. Na jeden den si můžete půjčit auto s plnou nádrží za dvacet euro, doporučujeme však jeho předchozí rezervaci.
jeskyně na Malorce

Kam zamířit?

1.       Palma de Mallorca – navštivte přístav, vyzkoušejte místní speciality a ochutnejte zmrzlinu. Nebudete litovat
2.       Arabské lázně – památka, která vás jednoznačně okouzlí. Navštivte ji i zevnitř a užijte si pohodové odpoledne v místních službách.
3.       Dům Antoni Gaudího – slavný Barcelonský architekt zde měl vlastní sídlo. Dnes je to velice zajímavá památka, která stojí za navštívení.
4.       Gotická katedrála – ta je dominantou města, kterou je vidět z dalekého moře. má velmi zajímavou stavbu, je obrovská a má několik stovek věží.
5.       Klášter Valldemosa – zde kdysi pobýval známý hudební skladatel Chopin. Také se zde konají jednou týdně olivové trhy, které určitě stojí za to navštívit i v případě, že olivy nejíte.
6.       Costa Brava – asi nejznámější mallorské pobřeží s pláží, která stojí za navštívení. Právě tady se nacházejí známá letoviska Deia a Soller, města, která jsou plná kulturního vyžití, městského ruchu a turistických lákadel, stejně jako restaurací a kaváren.
moře na Malorce
Navštivte hory Serra de Tramuntana a zdejší městečko Sa Cartuja. Pořídíte odtud nádherné fotografie.