Nezdráhejte se zavolat instalatéra v rámci havarijního servisu


Někteří lidé mohou mít psychický problém volat instalatéra nonstop https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha mimo běžnou pracovní dobu v okamžiku, kdy se domnívají, že se jedná o závadu, která by klidně mohla počkat do dalšího pracovního dne. Otázka posuzování závažnosti situace není vždy tak jednoznačná, a tak se klidně může stát, že to, co by mohlo počkat, považujete za urgentní, zatímco to, doslova „hoří“, byste z pátečního večera klidně odložili na pondělní ráno.

mytí rukou v umyvadle

Nezdráhejte se zavolat kdykoli i kvůli pouhé konzultaci – kdykoli si nejste jistí, jak závažný problém může nastat, kdyby se závada neřešila ihned, například u plynových spotřebičů, úniků plynu a vody, anebo u topné soustavy, neobávejte se zvednout telefon třeba v sobotu před půlnocí. Nikdo vám nebude nadávat, že jste jej vzbudili (samozřejmě musíte volat na správné číslo instalatérského havarijního nonstop servisu) a odborníci vám přesně ozřejmí situaci a navrhnou optimální řešení – buď okamžitý výjezd, anebo třeba počkat do rána či do dalšího dne.

poklop kanálu

Úniky vody v domě – domníváte-li se, že s únikem vody do zdiva v domě se může klidně počkat do pracovního dne, a že stačí prozatím uzavřít hlavní uzávěr vody, pak se můžete mýlit, protože voda mezitím pronikne do elektroinstalace, a co by se mohlo pak stát, si již domyslíte.

Závada v kanalizaci – jednou z typicky krizových situací je neprotékající odpad z toalety. Můžete to třeba řešit tak, že si odskočíte na záchod k sousedům, anebo odcestujete někam na výlet s ubytováním u kamarádů či v nějakém penzionu, a počkáte klidně dva, tři dny. Jenže za tu dobu se mohou bytem šířit patogenní bakterie z ucpaného záchodu, a problém se může týkat nejen vašeho odpadového potrubí, ale kanalizační přípojky nebo celé kanalizační soustavy ve vaší ulici. Pročištění kanalizace by se nemělo oddalovat, protože to zasahuje do života více rodin a připojených objektů.