Proč je masturbace zdravá?

Masturbace, nebo také sebeuspokojování, je forma sexuální aktivity, kdy muž či i žena sám sebe dovede k orgasmu. I když orgasmem sebeuspokojování končit nemusí a může se jednat jen o příjemně prožitý čas sám se sebou. Statistiky ale uvádí, že existuje vysoké procento žen, které dosáhnout orgasmu jen svépomocí, a při styku s partnerem se jim to nedaří.

Při masturbaci probouzíme své nejniternější fantazie. Je to činnost, kdy se můžeme naprosto uvolnit a nechat vyplavat napovrch všechny věci, které nás tiší a vnitřně vzrušují. A to i takové, které si třeba nedovolíme dát najevo před partnerem. I když v tomto ohledu není důvod ke studu. Pokud máte nějaké skryté vášně a touhy, je dobré si o tom s partnerem či partnerkou promluvit. Bude rád, že jste k sobě otevření a třeba naleznete novou společnou vášeň.

erotické pomůcky

Mužům může pomoci masturbace v okamžiku, kdy mají problémy s erekcí. Pokud takové problémy nastanou, většina mužů ji řeší tak, že si koupí viagru. Ta bezpochyby na poruchy erekce funguje, ale dostanete ji jen na předpis a je možné, že problém zvládnete i bez pomocí farmak. Masturbace vám může pomoci objevit klíč k vašemu vzrušení, což se pak může projevit i ve vašem partnerském životě. Za vyzkoušení to rozhodně stojí. Pokud to nezabere, budete alespoň vědět, že existují další možnosti.

masážní hlavice

Masturbace slouží také jako uvolnění těla i mysli a dokážete s ní bojovat proti stresu. I když vám to může připadat divné, zkuste si někdy po náročném dni v práci lehnout, udělat pohodlí a oddat se své touze. Při orgasmu se vám vylučují serotonin, který se někdy také nazývá hormonem štěstí. Zklidní vás a přinese vám lepší náladu. Dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí hubnout. Při orgasmu se vám vylučuje i hormon fenethylamin, který pomáhá člověku snížit chuť k jídlu. Takže si můžete masturbaci „omlouvat“ i tak, že bojujete proti svým kilům navíc.