Vybavujeme pokojíčky pro nejmenší

Malá miminka, batolata i ratolesti trochu odrostlejší potřebují, aby jejich dětský pokoj Nabytek-elegance byl hlavně bezpečný a klidný. A přitom je samozřejmě důležité, aby se jim v něm líbilo, cítily se zde dobře. Hodně nám s tím jistě pomůže výběr vhodných kousků nábytku, hraček, ale třeba i použití správných barev, světla a tvarů. Je potřeba nechat také děti podílet se alespoň částečně na vytváření podoby prostoru, kde budou trávit hodně času. Nechat je udělat si zde (samozřejmě s ohledem k jejich věku) něco „po svém“. Jen tak se jim zde bude dobře odpočívat, hrát a později také učit. Na co se při tak důležitá práci, jako je zařizování dětského království, musíme zaměřit?světlý pokoj pro miminko.jpg

velikost
To se týká především nábytku. Je dobré se v pokoji rozhlédnout očima malého dítěte. Dosáhne bezpečně a pohodlně na všechny své věci? Dostane se do všech šuplíků, na poličky, do knihovničky? Hodně důležitý je bezpečný přístup k vypínačům světel (hlavně těm u postelí)! Děti hodně rychle rostou. Pokud nechceme nábytek v jejich pokoji často měnit, je dobrou volbou takový, který „roste s nimi“!

barvy
Správně vybrané barvy dají pokoji tu vhodnou atmosféru. Malá miminka a batolata nám to ještě neřeknou, ale s těmi většími můžeme o tom, jaké barvy mají rády, již pohovořit. Na každého určitá barva působí trochu jinak. A ne každá nám „dělá dobře“. Třeba zrovna naší malé princezně může být sladká růžová protivná!

světlo
Dětský pokoj má být světlý. Pustíme do něj co nejvíce toho denního okny, ale zajistíme i vhodné umělé. S osvětlením si můžeme pohrát a vytvořit dětem takové, co jim umožní vytvářet různé kreativní kompozice. Hlavně se vyvarujeme „výroby“ temných zákoutí, kterých se většinou bojí!růžový pokoj pro dívky.jpg

tvary
Používáme prvky, které mají děti v oblibě, podporují jejich fantazii a hravost. Některé kousky nábytku, vybavení a různé doplňky můžou mít například tvar oblíbených pohádkových postaviček nebo zvířátek!