Být tak všude doma

Nejeden neznalý našinec by se mohl mylně domnívat, že je to v titulku zmíněné doménou nanejvýš tak tuláků, bezdomovců a jim podobných lidí, případně naopak lidí nechutně bohatých, kteří nemají potřebu pracovat a mohou tak brázdit moře na své jachtě.

autobus

Ovšem to není až tak úplná pravda. Protože možnost toulat se světem a přitom být stále na dosah od svého domova je dána i docela obyčejným lidem, ty z našich řad nevyjímaje. Protože každý už si dnes může dopřát domov, který si lze brát s sebou kamkoliv. Mobilní domov z nabídky https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/.
Jedná se totiž o domy, jež částečně jsou a zároveň nejsou domy. Protože splňují vše, co se od tohoto typu bydlení očekává, ovšem mají i nejednu osobitou vlastnost, jíž klasické zděné stavby předčí.

Takový mobilní dům si dnes už může pořídit kdekdo. Protože je tento mimo jiné přednosti levný, o poznání levnější než konkurence s pevnými základy, a postavit si ho lze prakticky na jakýkoliv pozemek, který jeho majiteli náleží, bez nutnosti shánět stavební povolení.

A nejen že si lze takovou budovu někam postavit, ale lze ji odsud podle potřeby kdykoliv i převézt jinam. Stačí nasadit kola a vyrazit jinam, kdykoliv si člověk usmyslí nebo je k tomu donucen okolnostmi.
Nejde však rozhodně o žádný karavan či přívěs. V tomto příbytku lze totiž nejen trávit dovolené v teplých částech roku, ale i trvale bydlet, protože jsou tyto ‚domy na kolečkách‘ zateplené a nic tak nebrání jejich užívání ani v zimě. A navíc je život v takovémto typu bydlení levnější, i co se provozních nákladů týká.

malý karavan

Stačí tak zavítat do příslušné prodejny, vybrat si to, co nejlépe odpovídá potřebám, a rázem může člověk bydlet. Třeba i na hypotéční úvěr s možností kolaudace takové stavby stejně, jak tomu bývá u kterékoliv jiné nemovitosti.
A nezáleží přitom na tom, jde-li o kupce movitého nebo o někoho, kdo má hlouběji do kapsy. Mobilní bydlení je tu totiž pro každého. Kdo o něj má zájem.