Pokud peníze nestačí

Jestliže si člověk vydělává hodně nebo aspoň úměrně svým potřebám, má alespoň po finanční stránce spokojený život. Jenže něco takového nejednou není pravidlem. Až příliš často se stává, že se někdo dostane do finanční tísně, že nemá tolik peněz, kolik by jich právě potřeboval.

peníze a zlato

Může k tomu dojít z celé řady nejrůznějších příčin. Jenom tak namátkou:

1) Kvůli nečekanému výpadku příjmů má člověk náhle příliš hluboko do kapsy a nejednou nedokáže zaplatit ani to, co se zaplatit musí.

2) Dotyčný má nízký plat, důchod či jinou sociální dávku a tudíž nemá na růžích ustláno.

3) Náhle se objeví nečekaný vysoký výdaj, na který prostě nejsou peníze.

A situací, kvůli nimž se někdo dostane do skoro neřešitelné situace, je daleko více, určitě i vás by nějaké napadly. A je jedině dobře, že i takové neřešitelné situace mívají své řešení.

Říká se mu půjčka a nabízí se dnes pomalu na každém kroku.

Ovšem pravdou je, že na rozdíl od slibů není nejednou ani zdaleka tolik těch, kdo by byli svolní pomoci někomu, kdo je v úzkých. Jakmile má někdo, komu je půjčení si peněz zapotřebí, dejme tomu nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, dluhy a exekuce, nejednou se se zlou potáže, ať už kontaktuje ze známých i neznámých poskytovatelů půjček kohokoliv.

A někdo takový může být vysloveně rád, že existují i nebankovní hypotéky, u nichž má naději i on. Samozřejmě při splnění všech povinností, jež tu ale nejsou ani zdaleka tak náročné jako u bank.
americké stodolarovky

Pokud má takový člověk možnost dát za půjčené finanční prostředky do zástavy nemovitost a jeho příjmy stačí na splácení, nic mu nebrání, aby si zažádal. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a každý snadno zjistí, zda a kolik mu půjčí. A pokud půjčí, jako že nejspíše ano, ví dotyčný již zakrátko, na kolik si přijde. Bez zbytečné byrokracie dostane klidně i docela velké peníze, třeba až na třicet let, jež lze použít na cokoliv.

Což je dokonalá možnost. Zejména vezmeme-li v potaz, že toho dosáhne klidně i ten, kdo má záznamy v registrech a podobné nedostatky, jež by ho v bance učinily nezajímavým.