Fototapeta: promění místnost během okamžiku

Fototapety jsou velmi oblíbenou ozdobou bytů i rodinných domů. Není se čemu divit, během chvilky místnost zkrášlíte a celému pokoji dodá šmrnc. Budete mít pocit, že žijete v luxusním apartmánu pro miliardáře. Vybrat si můžete z mnoha druhů motivů. Nezapomeňte však sladit motivy a barvy fototapet s celkovým interiérem.

Na celou plochu či jen na část
Vybrat si také můžete z mnoha druhů a typů. Tapetu můžete umístit na celou plochu stěny, nebo z ní můžete vytvořit zajímavý ozdobný ornament. Fototapety menších rozměrů jsou ideální pro ozdobení starých či zničených dveří či skříněk. Do koupelny zvolte například vodní motivy. Do ložnice se hodí zase spíše přírodní scenérie a rostliny. Dětský pokoj rozzáří humorné kreslené obrázky či výjevy z oblíbených filmů či pohádek.

Myslete na budoucnost
Při výběru rozhodně myslete do budoucnosti. Fototapeta může být poměrně drahou záležitostí (záleží na velikosti, kvalitě a motivu), pokud chcete investovat do kvality, vybírejte motivy s rozvahou. Nyní se vám určitý obraz může líbit, ale za rok vás omrzí. Jakmile jednou tapetu nalepíte, nemyslete si, že ji odlepíte a umístíte znova. Její stržení je definitivní a vy byste tak vyhodili i několik tisíc korun z okna. Toto se týká hlavně dětských pokojů. Opravdu se ti kreslení zajíčci budou vašemu dítěti líbit i za tři roky? Vždy je lepší vybrat něco nadčasového, neutrálního, ale přesto krásného.

Nemůžete najít ty správné pro vás? Nechte si vytvořit fototapety na míru
Investovat můžete i do fototapety vyrobené na míru. Po této možnosti sáhnou zejména ti, jejich místnost je neobvykle tvarovaná, popř. ti, kteří chtějí atypický tvar či velikost fototapety. Po výběru firmy se domluvíte na určitém motivu, nejčastěji se fotky berou z fotobank, poté se vytvoří vizualizace. Vy tak ještě před vyrobením, získáte představu, jak asi fototapeta bude v prostoru vypadat. Až teprve v této chvíli, kdy vše odsouhlasíte, se dozvíte, kolik cca bude celkový tisk stát.

Fototapeta na míru se bude pohybovat ve vyšších částkách než klasické fototapety. Zase si však můžete být jistí, že takovou nikdo nemá.