Homeopatie neléčí nemoci, ale člověka

Nemoci vznikají oslabením naší duševní síly, a pokud onemocníme, je potřeba najít a odstranit příčinu. Nemoc je pro nás vlastně signálem, že takto to dál již nejde. Je to takové volání našeho těla o pomoc.
Homeopatika a lahvička
Homeopat není ledajaký doktor
Homeopat zkoumá, jaké problémy pacient má. Nejen fyzické, ale především ty psychické. Zkoumá naší duši, do jejíchž zákoutí se většinou trefí s pozoruhodnou přesností. Moc dobře ví, že na každého pacienta působí různá homeopatická léčiva odlišně v závislosti na jeho tělesné i psychické vitalitě.

Bílé kuličky
Homeopatika jsou malé bílé kuličky. Tyto léky jsou získané z rostlin, živočichů či minerálů. Účinná látka v koncentrovaném množství vyvolává určité příznaky, a je schopna podobné příznaky ve velmi zředěném množství léčit. Homeopatie dokáže stimulovat onemocnění, je však potřeba najít jeho příčinu.
Čím více je tinktura zředěná, tím silnější má mít účinky. Vybraný homeopatický lék vyburcuje tělo pacienta k nastartování jeho vlastní vitální energie, která pak vede k jeho léčení.

Co všechno homeopatie léčí?
Díky homeopatii můžeme léčit vše. Což ale neznamená, že vždy a vše vyléčí. Ovšem na rozdíl od klasické medicíny nepotlačuje nemoc hlouběji do těla, ale opravdu ji léčí. Takže se pacient postupně začíná cítit lépe po všech stránkách, jak po fyzické, tak i po mentální a emocionální.
směs léků
Úspěch této léčby je velmi vysoký, ovšem pro mnoho z nás stále ještě nevěrohodný, protože neodpovídá vysokým vědeckým nárokům. Přesto je tato léčebná metoda založená na mnoho zkušenostech.

Homeopatie je nejrozšířenějším oborem alternativní medicíny.

Je založena na principech, mezi které patří ty nejdůležitější:
1. Léčba podobného podobným.
2. Metody a léčivo se volí podle příznaků bez zkoumání patologických procesů.
3. Používají se velmi malé dávky.
4. Účinky přípravků jsou testovány na zdravých lidech, protože na nemocných je nelze rozlišit od projevů nemoci.
5. Léky se podávají v jednoduchých dávkách.
6. Podávají se jednorázově. Léčba se opakuje pouze v případě, že se vrátí příznaky onemocnění.