Instagram- dědeček mezi sociálními sítěmi

Instagram je jednou z nejstarších sociálních sítí. Ač se to nezdá, má jen o něco málo méně uživatelů, než má Facebook. Instagram využívají nejen mladí lidé, ale zakládají si ho i známé obchodní řetězce, protože tato sociální síť je jako stvořená pro reklamu.
 síť instagram
Je to zbytečnost?
Jako uživatelka Instagramu musím bohužel konstatovat, že je to velký žrout času. Je to skvělá aplikace, na které se dá velmi dobře prokrastinovat. Má ale i spoustu dalších výhod, na které si potrpí většina jejích uživatelů:
●        Instastories– na Instastories můžete sdílet se svými přáteli Vaše fotky a videa, která nejsou starší více jak 24 hodin. Tyto vzpomínky budou dalších 24 hodin viditelné na Vašem profilu a poté se automaticky vymažou. Pokud jich za den přidáte více, vytvoří se vám na profilu Příběh, který si můžete uložit. Vznikne Vám originální vzpomínka z celého dne. Pokud se Vám něčí Instastories líbí, můžete na ně zareagovat pomocí možnosti Opovědět na Instastories.
●        Filtry– Instagram nabízí inovovanou verzi úpravy fotek. Dříve jsme se setkávali pouze se základním snížením jasu a změnou expozice. Dnes můžeme rozostřit fotku, přiblížit a oříznout a nalezneme zde výčet více než 15 filtrů.
●        Instagram fotky nedělá méně kvalitními, jak je zvykem u většiny aplikací. Nemusíte se tedy bát, že by Vaše fotka ztratila na kouzlu.
●        Pokročilá nastavení, jakými Instagram oplývá, jsou jednou z jeho výhod. Vývojáři chtějí, aby uživatelé měli možnost co největší ochrany svých příspěvků, a tak si můžete nastavit, kdo všechno může Vámi sdílený obsah vidět, nebo kdo může sledovat Vaše Instastories.
●        Hashtagyhashtag je hlavním znakem Instagramu. Jedná se o funkci, pomocí které zhruba popíšete, co je na fotce. Lidé si pak Váš hashtag mohou vyhledat a pomocí něj se zobrazí několik si podobných příspěvků z celého světa.
●        Komentáře– komentáře u Vašich příspěvků můžete mazat a zároveň jim dát pomyslné srdíčko- stejně jako fotkám. Pokaždé, když Vás někdo v komentáři označí, nebo okomentuje Váš příspěvek, přijde Vám upozornění
instagram sociální síť
●        Vše je bezplatné– stažení aplikace i její používání je již více než 5 let, co existuje, zadarmo. Neexistují žádné doplňky, které byste si pro chod Instagramu museli dokoupit. V tom vidí uživatelé Instagramu velkou výhodu.