Víkend na kolech

Pro všechny, kteří celý týden pracují u počítače, je ideálně strávený víkend na kole. Ve společnosti dobrých přátel. Jízda na kole prospívá zdraví. Pomáhá srdci a cévám, a dokonce se dá při ní i hubnout. Předem promyšlená trasa pomůže odbourat celotýdenní pracovní zátěž a dávka endorfinů vyplaví nashromážděný stres. Pokud se rozhodnete využít síť cyklostezek, nebo zpevněných cest, je ideální kolo trekingové.

kola

Konstrukčními i jízdními vlastnostmi představuje kompromis mezi kolem silničním a horským. Má kratší rám, který umožňuje pohodlnější a vzpřímenější posed. A je osazeno blatníky, nosičem, stojánkem a světly. Umožňuje převoz zavazadel, jízdu za šera či nepříznivého počasí. Pokud máte raději sportovnější způsob jízdy, zvolte kolo krosové. Má o něco položenější posed pro vyšší efektivitu šlapání a není osazeno doplňky, které by zvyšovaly jeho hmotnost.

Na něm zvládnete i jízdu v méně přístupném terénu. Jeho největší předností je odpružení přední vidlice, což umožňuje sjezd i v náročnějším terénu, jako jsou lesní a polní cesty. Než vyrazíte na kolo, je dobré se pořádně protáhnout. Protažení celého těla a důkladné zahřátí svalů je důležitou prevencí proti svalovým zraněním. Připraví svaly na zátěž. Protažení je vhodné i po dojezdu. Ten přispěje k rychlejší regeneraci těla a odplavení kyseliny mléčné z organizmu.

masáž

Zakončený masáží


Po pohybově náročném, ale nesmírně příjemně stráveném víkendu, nezapomeňte dopřát vašemu tělu masáž. V internetovém magazínu www.mespedo.cz-skvela-prilezitostse můžete blíže seznámit s nurumasáží, která vychází z japonských lázní. Tam ji provozují už po staletí. Speciální masážní oleje, tělo na tělo, doteky vedené přesně tam, kde je potřeba. Výsledkem je naprostá relaxace a pocit znovuzrození. Což oceníte už v pondělí ráno, při cestě do práce.