Jak zabavit děti v létě?

To je otázka, kterou si jistě klade nejeden rodič. V dnešní době internetu, smartphonů a tabletů, do kterých si můžou vaše děti nainstalovat spoustu her a nejrůznějších aplikací, je velmi těžké vylákat je alespoň na malý okamžik ven. Malé děti by měli poznávat svět přímým kontaktem. Vše si osahat, dobít energii na čerstvém vzduchu a procvičit svojí fyzickou kondici. Dělat s dětmi venkovní aktivity přitom může být příjemné zpestření i pro dospělé. Užijte si léto, místo toho, abyste ho promarnili zavření doma. Podívejte se, jak zabavit děti venku dostupnou formou.
chlapci na louce
· Hra s ledem
Tahle hra bude potřebovat trochu přípravy předem. Pak si ale užijete spoustu zábavy a dá se provozovat skoro kdekoliv. Do formiček nalijte vodu, kterou jste předtím smíchali s potravinářským barvivem a nechte v mrazáku dostatečně zmrznout. Vytvoříte tak různobarevné kostky, které pak ponoříte do lavoru se studenou vodou. Vedle si připravte plastové misky ve tejných barvách a nechte děti, aby ledové kostky roztřídily podle barev do misek. Kromě toho, že děti dokážete na dlouhou dobu zabavit, zlepšíte jejich motorické schopnosti a přitom je budete učit rozpoznávat barvy. V neposlední řadě bude ledová voda příjemné osvěžení.

· Hopsání na zahradě
Kdo by si čas od času nechtěl pořádně zadovádět na trampolíně. Zábava pro malé i velké. Na trhu najdete spoustu variant, které jsou opatřeny bezpečnostními prvky a vaše děti tak budete moci nechat bez dozoru. Nedílnou součástí by měla být i bezpečnostní síť, která zabrání pádu a případnému zranění.

bublina bublifuku
· Procházky a jízda na kole
Léto nabízí spoustu příležitostí, jak nenásilnou formu zabavit děti venku na sluníčku. Procházky nebo i jízda na kole jsou přirozenou formou, jak rozvíjet pohybové schopnosti u dětí. Pro dospělé to bude příjemné protažení po celodenní sezení v kanceláři.