Výchova dětí je čím dál těžší

Nemá smysl se pouštět do spekulacích o politických strukturách naší společnosti. Demokracie je skvělá, přijít o svobodu, by pro nás bylo naprosto devastující. Ale čeho je moc, toho je příliš a někdy i velká svoboda může mít negativní vliv na naše životy. Protože tak jak my žijeme, jak žije naše společnost, tak jím je i přizpůsobena výchova našich potomků . Jestli máte tedy někdy pocit, že nedokážete mít své ratolesti dostatečně pod kontrolou, nemusí to být pouze váš problém.
pěst kluka
Chaos a mnoho životních možností
Pokud máte v životě stále na výběr, můžete se stát obětí své nenasytnosti a být v pokušení něco ve vašem životě stále měnit. Postupně se vaše rozpoložení stává nestabilním a nevíte kudy a kam se vydat. Tak nějak by se dalo popsat myšlení našich dětí. Je jím k dispozici nepřeberné množství různých podnětů, které vytváří v jejich stabilním fungování chaos a často způsobují nutkavé pocity vzdoru, nebo vzteku. Nevýhodou je, že pokud chcete jejich životy směřovat určitou myšlenkou, mají možnost se agresivně bránit a v horších případech i úřední cestou. Zkrátka doba není úplně nakloněna pro vytváření určitých směru a docílit dobře vychovaného dítěte může být opravdu obtížné.
čtyři ruce na hlavě
Jak udržet stabilní výchovu?
V základě se vaše dítě bude chovat podobně jako vy. Pokud mu budete dostatečným příkladem, může se vliv společnosti na jeho stabilní chování podílet jen zřídka. A pokud vytvoříte dítěti svět stabilního zázemí, může se stát cílevědomou bytostí a s menší pravděpodobností podlehne tlaku chaotického a příliš rozmanitého života kolem nás. Otázkou samozřejmě může být, zda dnešní velké možnosti jsou, nebo nejsou výhodou. Asi to bude věc úhlu pohledu každého z nás, ale v jednom si asi za pravdu dáme všichni. Před dvaceti, či padesáti lety, bylo určitě mnohem jednodušší udržet dohled nad svými dětmi. Dnes se ve vteřině může vaše snaha o skvělou péči pro vaše děti, změnit v noční můru a zoufalství.