Žena za volantem

Je zvláštní, že strach z řízení paralyzuje mnoho žen natolik, že se skutečně rozhodnou jej nepřekonat, a tak prostojí hodiny, dny, týdny a roky v tramvaji a dělají psí oči na manžela, aby je někam hodil. Dámy, proč? Žena je osoba uzpůsobená zvládat více věcí najednou. Tím samozřejmě nemyslím jednou rukou svírat volant a druhou si nanášet řasenku, ale prostě a jednoduše si podmanit automobil v provozu.
řidička veteránu
Výhody nejspíš není třeba ani vypisovat. Jste svobodná osoba, omezená maximálně deficitem parkovacích míst. Jste flexibilní. Můžete jet kdykoliv a kamkoliv. Jste pomocí ostatním, kteří autem nejezdí nebo ho nemají. V mnoha případech platí, že jste na místě určení rychleji a v každém případě platí, že pohodlněji. Nemusíte přemýšlet, jaké si vzít zavazadlo, protože? „Auto to uveze!“. A tak dále. Tak proč tolik žen, někdy dokonce vlastnící řidičský průkaz, na místo řidiče nikdy neusednou? Strach!

Pamatujte, strach nikdy nikomu nic dobrého nepřinesl. Na hloupé výmluvy omílající, že se bojíte těch šílenců, kteří jezdí na silnici, taky zapomeňte. Když už chcete být pesimistická, tak nehoda se může přihodit komukoliv, kdekoliv a čímkoliv, nejen prostředky se čtyřmi koly. Strachu je třeba se postavit a dobrá zpráva je, že na to nebudete sama.
auto na silnici
Autoškola je tu od toho, aby vás naučila technicky vůz ovládat a orientovat se v provozu. Výběr autoškoly dobře promyslete. Pokud jste citlivá duše a máte z lektorů strach, rozhodněte se pro lektora a autoškolu podle doporučení. Vedle osoby, která má šanci kdykoliv zasáhnout se budete cítit bezpečně. Nebojte se, berte to jako běžnou činnost, třeba vaření.

Až uděláte zkoušky a vyzvednete si řidičák, okamžitě začněte jezdit. Čím dříve začnete, tím lépe. V rodinném rozpočtu vyšetřete pár desítek tisíc, kupte starší auto, o které se nebudete bát a pusťte se do toho. Sama zjistíte, jestli se vám lépe řídí samotné nebo s doprovodem. Začínejte krátkými, známými cestami, až si je osvojíte, pusťte se do výzev. Klidně používejte navigaci, alespoň nebudete nervózní, že netrefíte.
Při jízdě se soustřeďte na řízení, potichu si pusťte oblíbenou hudbu, kašlete na zbytečně troubící klaksony, zachovejte klidnou hlavu. Brzy budete profíkem i vy a budete jen matně vzpomínat, jak jste se kdysi bála řídit.