Kde najdete nejkrásnější pláže v Evropě?

Malebná pláž se ukrývá v zátoce Stiniva na ostrově Vis, který naleznete ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Nachází se asi 44 kilometrů od pevninského pobřeží Chorvatska. Dopravíte se tam trajektem ze Splitu.

Zajímavostí určitě je, že zátoka Stiniva vznikla zřícením stropu velké jeskyně. Ve své podstatě nepředstavuje název konkrétní pláže, nýbrž malebnou zátoku. Najdeme zde oblázkovou pláž, která je 30 metrů dlouhá. Pokud nejste zastáncem letních pařáků, budete zde určitě spokojeni. Je tam velmi mírné a příjemné klima.
pláž a skály

Najdete zde řadu historických památek, přírodních krás a také školky palem.

Pláž je tvořena malými oblázky. Zátoka je obklopena skalami porostlými bujnou vegetací.

Na své si tady přijdou i milovníci podvodního života. Pokud si chcete užít trochu toho soukromí, doporučuje se začátek června, nebo polovina září. Pláž je idylické místo na koupání v čistém moři. Skály pod hladinou jsou mimořádně členité, plné jeskyní a převisů. Přístup k pláži vede od místního parkoviště hlubším svahem. Cesta trvá maximálně 15 minut. Po chvíli se nám otevírá krásný pohled dolů na zátoku, která vás upoutá svým tvarem. Zužuje se až k úzkému vstupu do její závěrečné části, za kterým se opět rozšiřuje v prostor sevřený skalami. Pláž si také oblíbily rodiny s dětmi. Zátoka je od roku 1967 chráněna jako mimořádný geomorfologický přírodní výtvor.

průzračná voda

Co dělat na ostrově Vis:

– návštěva historických památek

– relaxace v malebných zátokách

– návštěva zdejších taveren

– skvělé podmínky pro vodní sporty

– krásy palmových školek

– výlety po okolních ostrovech

Krásných pláží máme v Evropě mnoho. Každá je něčím výjimečná, každá je něčím specifická. Stačí si vybrat, například ostrov Menorca, který se nachází na Mallorce, více se dočtete v článku-