Poznejte kouzlo únikové hry

Úniková hra neboli Exit game patří mezi nejnovější trháky zábavy.
 
Co k tomu potřebujete?
Pouze partu svých přátel či členy vaší rodiny. Vyzkoušejte si, jak na tom jste s logikou.
 tygr za mříží
Jakou vybrat?
 
V České republice je už spousta verzí únikový her. Můžete si vybrat z celé nabídkové škály. Staňte se detektivem, vězněm, upírem, císařem či zlodějem. Můžete utíkat před duchy, golemem, hackerem, zombie. Snažit se dostat ven z ponorky, psychiatrické léčebny, pekla.
Na své si přijdou hlavně milovníci všech hororů! Ale také ti, kteří miluji logické hry. Vybírejte zkrátka podle svých zájmů.
Některé hry jsou vhodné i pro děti. Předem si zjistěte, co vás čeká, a jestli můžete vzít i děti, abyste předešli pozdějším problémům.
Jak to vypadá?
Prostředí vás uchvátí tím, jak reálně vypadá. Každé odvětví vypráví určitý příběh. Adrenalin tomu dodá to pravé kouzlo.
Princip je u všech verzí téměř stejný. Rezervujete si termín, zavřou vás na daném místě a nyní už je to zcela ve vašich rukou. Logické myšlení, rébusy, plánování, týmová spolupráce, rychlost. Musíte se vcítit do reálného prostředí. Přemýšlejte, co by udělal skutečný vězeň, kterému běží čas.
Jedna hra je většinou pro 2-5 hráčů. Cenová relace je okolo 800-2000 za celou partu. Hra trvá 60 minut (až na výjimky).
Sama jsem měla tu čest vyzkoušet si jednu z únikových her. Nejmenovanou únikovou hru v psychiatrické léčebně. Byl to fantastický zážitek. Slovo zábava u této hry nedefinujte smích a legraci, ale adrenalin, strach a vzrušení. Celá hra byla zahalena tajemstvím. Netušíte, kde jste se právě ocitli, kudy vede cesta ven, a co vás čeká. Běží vám čas. Ihned musíte začít přemýšlet a hledat kudy uniknete. Všichni jsme si to náramně užili, už plánujeme návštěvu další únikové hry.
Rozhodně to stojí za zkoušku!
 ostrov pirátů
TOP 10 nejoblíbenějších únikových her v Praze
1.       MindMaze
2.       The chamber
3.       Questerland
4.       Exit Game RunAway
5.       Getaway
6.       Breakout
7.       Door Z
8.       Locked in Prague
9.       Puzzle room
10.   TRAP Prague