Jídelna

Věděli jste, že šťavnaté barvy ve vaší jídelně podpoří chuť k jídlu všech stolovníků? Anebo že klidné barvy, jako světlé odstíny dřeva a bílá barva v jídelně působí čistě i útulně? Protože dobře řešený a příjemně zařízený interiér v jídelně je základem každé domácí pohody, ať už je to jídelna velká, anebo malá. Vždy je to klidné místo pro každodenní stolování. Co je tedy velmi důležité?
kamenná zeď
Když je samostatná jídelna
Pro jídelnu je vyhrazena samostatná místnost, která je vyčleněna pouze pro potřeby stolování. Pokud je v samostatné jídelně k dispozici dostatek prostoru, je třeba ji opatřit opravdu velkým jídelním stolem, ke kterému se vejde celá rodina, ale i vaši přátelé.
ü  Rovněž jídelnu opatřete příborníkem, neboť v posledních sezónách slaví svůj návrat a jsou velice praktické.
ü  Pokud se u vás v jídelně často schází větší společnost přátel, pak přidejte do vaší jídelny i dobře zásobený bar a klidně můžete i vinotéku.

Když je jídelna v kuchyni
Malý, anebo velký jídelní kout, který je součástí kuchyně, může být velmi praktickým řešením prostoru pro stolování. Toto řešení je také nejběžnější.
ü  Při stolování v kuchyni je výkonná digestoř nutností, aby výpary z vaření neznepříjemňovaly stolovníkům pobyt v jídelně a nebraly jim chuť k jídlu.
ü  Do velké kuchyně patří i velký stůl. Anebo barový pult, či menší stolek, jako pokračování pracovní desky kuchyňské linky.
výhled z jídelny
Když je jídelna v obývacím pokoji
Obývací pokoj, který je spojený s jídelnou, anebo i s kuchyní je oblíbeným řešením posledních let. Vyžaduje však dobré plánování prostoru interiéru a důkladnou volbu materiálů.
ü  Otevřený prostor takto řešené jídelny neposkytuje příliš klidu pro stolování, proto je vhodné vyřešit ho například paravánem, nebo vzrostlými květinami, či policemi s knihami.
ü  Jídelní stůl, který je součástí obývacího pokoje, by měl působit krásně a reprezentativně.