Bazénová chemie – zbytečnost ano či ne

Křišťálově čistá voda je nejen tím správným lákadlem, ale ochrání zdraví nejen vaše, ale i vašich přátel. Bohužel teplé počasí často nahrává množení bakterií a různých mikroorganismů, jako jsou řasy a sinice. Proto je velmi důležité, vodu pravidelně kontrolovat, desinfikovat, prostě ji udržovat „v kondici“.
Přitom vůbec nezáleží na typu bazénu, který máte na zahradě. A právě v tom vám pomůže bazénová chemie. Díky správnému použití se stane vaše domácí koupaliště doslova oázou.pool
Dejte si ale dobrý pozor na prostředky, které nakupujete. Nikdy nepoužívejte žádné náhražky a navštěvujte jen specializované prodejny. Musí mít totiž správné atesty. Na ošetření vody byste měli používat pouze výrobky, které mají všechny zdravotní, hygienické a ekologické certifikáty. O něco málo vyšší investice se vám rozhodně vrátí, protože budete moci nabídnout nejen vám, ale také svým dětem bezpečné koupání.
Jak postupovat
ØBěhem sezóny kontrolujte vodu nejméně dvakrát v týdnu. Přitom vám stačí jenom pár minut.
ØZlikvidujete všechny mikroorganismy, které by z vašeho koupaliště udělaly odporný les zelených řas.
ØVsaďte na tradiční chlór, který zabije všechny nežádoucí látky hned v zárodku.
ØPokud jste alergici, vyzkoušejte přípravky bez přídavku chlóru, které nebudou dráždit vaši pokožku ani oči.
ØKupte si kapkový nebo proužkový tester PH, díky kterému si ověříte, jak moc je voda kyselá či zásaditá. Pokud totiž hodnota PH není ve správné normě, pak nebude správně fungovat vámi použitá chemie. Kontrolu provádějte minimálně jednou týdně.
ØPomohou vám dezinfekční chlorové tablety. Obsahují stabilizátor, ten postupně do vody uvolňuje chlór, který tu zůstává a nevypařuje se. Díky tomu budete žít v jistotě, že ho ve vodě nebude až příliš. Voda tak bude správně ošetřená a zdravotně nezávadná. Praktickou pomůckou je pak plovák, do kterého se dají vložit, a o nic dalšího se už nemusíte starat.
ØDále se rozhodně neobejdete bez flokulantu, který umí shlukovat nečistoty. Ty pak odchází do pískové filtrace. Voda je pak nádherně projasněná.
ØUrčitě si pořiďte ještě přípravek ALG na prevenci proti tvorbě řas.
ØPro alergiky máme jako hlavní typ přípravky na bázi aktivního kyslíku.kid