Adrenalinové parky v ČR

Adrenalinových parků je v České republice velká spousta. Téměř na každém atraktivním místě dnes najdete i kapku adrenalinu. Lidé to mají velice rádi a opravdu takových atrakcí využívají. Pro někoho je adrenalin součástí života. Jsou to lidé, kteří rádi překonávají sami sebe, neustále chtějí zkoušet něco nového a neustále chtějí zdolávat překážky. Pokud ale nejste přílišným milovníkem podobných aktivit, nevěšte hlavu. I vy v nabídce určitě najdete něco, co byste zvládli vyzkoušet. A věřte tomu, že ten pocit po tom, co překonáte sami sebe, je k nezaplacení. Co všechno lze v ČR najít a vyzkoušet?
šplhání po lanech
·         Lanové parky –lanových parků je v České republice velká spousta (např. Dolní Morava, Špindlerův mlýn, Harrachov, ZOO Dvůr Králové…). Smyslem celého snažení je přejít z bodu A do bodu B. Přecházet však budete převážně ve vzduchu. Budete zdolávat různé druhy lanových překážek nebo přejezdů mezi stromy. Tato aktivita je celkem náročná na ruce, musíte mít dostatečnou sílu, ale adrenalin je to nepřekonatelný.
hráč paintballu
·         Obří houpačky – nacházejí se téměř v každém adrenalinovém parku. Je to velice oblíbená disciplína jak u dětí, tak u dospělých. Taková houpačka vás spustí z určité výšky, kdy padáte dolů, těsně nad zemí se zhoupnete a opět se vznesete do vzduchu. Tudíž zažijete nejen stav beztíže, ale také stav přetížení.
·         Paintball –jedná se o adrenalinový sport, který se stává stále více oblíbeným. V ČR se velice rychle rozvíjí. Během hry zažijete napětí, dobrodružství a vzrušení. A co je nejdůležitější? Během hry si užijete opravdu spoustu legrace.
·         Bungee trampolína –jedná se o speciální trampolínu, která je určená pro opravdu vysoké skoky. Vše je zabezpečené lany, tudíž nemusíte mít strach, že by se vám mohlo něco stát. Proto si můžete vyzkoušet různá salta, dokonce i několikanásobná salta.
·         Bobové dráhy –opět stále více atraktivní aktivita. Jedná se o bobovou dráhu, která je obvykle velice dlouhá. Velice často jsou tyto dráhy postaveny na strmém úbočí, klikatí se a vy si tak můžete užít maximální adrenalin v podobě divoké jízdy.
příprava na lezení
·         Skákací boty –máte rádi pohádku o sedmimílových botách? Pokud ano, tak tohle je něco podobného. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jak se pomocí takových bot budete velice rychle přemisťovat.
·         Sjezdové káry –jedná se o takovou jakoby tříkolku, pomocí které sjíždíte dlouhou trasu. Trasa se vine většinou z kopce dolů a je plná zatáček. Na tříkolce mohou jezdit děti i dospělí, mohou zde jet dvě osoby najednou. Povinnou výbavou je samozřejmě helma.
Zmínili jsme zde pouze část atraktivit, které můžete v adrenalinových parcích v ČR vyzkoušet. Určitě jich najdete o mnoho víc. Stačí se rozhlížet kolem sebe, mrknout na internet a vydat se za zábavou.