Koupené nebo půjčené?


Kdysi se lidé brali v podstatě v čemkoli, co alespoň trochu připomínalo slušný oděv, a i dnes najdete páry, které si své ano klidně řeknou v džínách a tričku, potápěčských oblecích či dokonce nahé. Pro ty z nás, které se ale rozhodnout projít uličkou celé ve svatebním, ale nastává dilema: koupené nebo půjčené? Na jednu stranu si uvědomujeme, že dlouhé, bílé šaty asi jinam než na svatbu neoblékneme, na druhou stranu v tak speciální den nechceme myslet na to, že to, co máme na sobě, bude už za pár hodin dělat radost někde jinde. Takže, co s tím?
nevěsta a modré růže.jpg 
Pro některé nevěsty je tato otázka zodpovězená předem: nekonfekční postava nebo neobvyklé přání je prakticky okamžitě odsuzují k nákupu. Stačí, aby měla žena pod metr šedesát nebo naopak přes metr osmdesát, větší prsa nebo boky, a množství šatů k pronajmutí se dramaticky snižuje. To samé platí, pokud se z jakéhokoli důvodu dotyčná nechce vdávat v bílém. Pokud jste se někdy snažila sehnat například bleděmodrý nebo levandulový svatební oděv, jistě víte, o čem mluvím. Jaké je v takovém případě řešení? Domluvte se s tím, kdo vám šaty bude šít, a společně vymyslete takový model, který se bude dát unosit i jindy. Co třeba dnes tak populární padesátkové pin-up modely s širokou sukní? Pro méně formální svatbu jsou jako dělané a užijete je i na další akce. Dlouhá svatební róba se zase dá zkrátit na slušivé mini.
 nevěsta s kytkou.jpg
Pokud máte hlouběji do kapsy, nebo i pokud prostě nechcete mít ve skříni kus oblečení, který na sebe už nikdy nevezmete, je pro vás půjčovna jako dělaná. Výhodou je, že se nemusíte omezovat ve svých přáních, a můžete si zvolit oděv přesně pro ten jeden den. Vždycky jste chtěla mít korzetové šaty jako princezna, i když jinak byste ho na sebe nikdy nevzala? Teď je vaše příležitost. Nebojte se výraznějších střihů, tento den je celý o vás. Pokud chcete ještě více ušetřit, můžete se dokonce zkusit poptat ve svém okolí, zda někdo nemá ještě své svatební šaty. Tradice předávání jedněch šatů z matky na dceru patří k těm nekrásnějším.