Letošní trendy aneb jak nešlápnout vedle

Takže co na sebe?
Na začátek bychom si měli povědět jaké oděvní kousky vládnou letošní módě. V první řadě to jsou overalynejrůznějších střihů, dále pak sukně, zvláště pak tylové,áčkového střihu a to ve všech pastelových barvách. Šaty nerůznějších typů jsou samozřejmostí, ale také se nám do módy vrátily roztrhané džíny nebo kupříkladu halenky a trička odhalující ramena.
slečna u zábradlí
U kalhot ještě nutno podotknout, že nejvíce letí zkrácené nad kotníky a neodmyslitelně také šortky. Co se týče bot, balerínky a páskové sandálky, jak s podpatky tak bez, jsou samozřejmě stále v kurzu. K nim můžeme připojit i plátěné tenisky (a to i k sukni). Neměli bysme opomenout, že sukně i kalhoty je trendy nosit v pase, proto můžeme vyzkoušet body, které se nám nevykasávají ven a nenarušují tím bezchybný look. Také nesmíme zapomenout na košile, které se pro změnu nosí polovykasané.

Vzory a barvy

Jak už jsme si naznačili, pastelovými barvami nic nezkazíme. Co se týká vzorů, vedou nejrůznější potisky, pruhy a nemusíme se bát ani květinových či naopak abstraktních vzorů. Také metalické barvy se stále ještě drží v horních liniích žebříčku, ve velké míře se v obchodech objevují na obuvi.
dívka u rozkvetlého stromu
Kousky, které vám nesmí v šatníku chybět

Každá žena by měla mít ve skříni několik nadčasových kousků. A které to jsou? V šatníku by nám nemělo chybět čistě bílé tričko (hodí se ke všemu, perfektně ladí k džínám …). Další věcí by měla být košile (využejeme ji na milion způsobů). Téměř každý outfit perfektně doplní sáčko. Alespoň jedno skvěle padnoucí sako bychom měli vlastnit. Co takhle kalhoty s puky? Mysleli jste, že jsou výsadou mužů a v dámské módě jim odzvonilo? Opak je pravdou. Patří do nestárnoucí klasiky a podtrhnou každý elegantní oděv.
slečna na schodech
Na co bychom si měli dát pozor

Pamatujme, že všeho moc škodí. Nepřeplácávejme jednotlivé kousky oblečení jen proto, že jsou módní. Méně je více a platí to i o vzorech. Překombinované vzory působí neesteticky, takže pokud zvolíme jeden výrazný vzor, doplňme ho jednobarevným kouskem. A naopak jednoduché jednobarevné šaty či overal můžeme rozbít výraznými prvky, jako je třeba šátek, kabelka, pásek nebo šperky. Výrazné šperky, obzvláště náušnice tuto sezónu hrajou prim. Nebojte se jich.