Letošní trendy aneb jak nešlápnout vedle


Takže co na sebe?
Na začátek bychom si měli povědět jaké oděvní kousky vládnou letošní módě. V první řadě to jsou overalynejrůznějších střihů, dále pak sukně, zvláště pak tylové,áčkového střihu a to ve všech pastelových barvách. Šaty nerůznějších typů jsou samozřejmostí, ale také se nám do módy vrátily roztrhané džíny nebo kupříkladu halenky a trička odhalující ramena.

U kalhot ještě nutno podotknout, že nejvíce letí zkrácené nad kotníky a neodmyslitelně také šortky. Co se týče bot, balerínky a páskové sandálky, jak s podpatky tak bez, jsou samozřejmě stále v kurzu. K nim můžeme připojit i plátěné tenisky (a to i k sukni). Neměli bysme opomenout, že sukně i kalhoty je trendy nosit v pase, proto můžeme vyzkoušet body, které se nám nevykasávají ven a nenarušují tím bezchybný look. Také nesmíme zapomenout na košile, které se pro změnu nosí polovykasané.

Vzory a barvy

Jak už jsme si naznačili, pastelovými barvami nic nezkazíme. Co se týká vzorů, vedou nejrůznější potisky, pruhy a nemusíme se bát ani květinových či naopak abstraktních vzorů. Také metalické barvy se stále ještě drží v horních liniích žebříčku, ve velké míře se v obchodech objevují na obuvi.

Kousky, které vám nesmí v šatníku chybět

Každá žena by měla mít ve skříni několik nadčasových kousků. A které to jsou? V šatníku by nám nemělo chybět čistě bílé tričko (hodí se ke všemu, perfektně ladí k džínám …). Další věcí by měla být košile (využejeme ji na milion způsobů). Téměř každý outfit perfektně doplní sáčko. Alespoň jedno skvěle padnoucí sako bychom měli vlastnit. Co takhle kalhoty s puky? Mysleli jste, že jsou výsadou mužů a v dámské módě jim odzvonilo? Opak je pravdou. Patří do nestárnoucí klasiky a podtrhnou každý elegantní oděv.

Na co bychom si měli dát pozor

Pamatujme, že všeho moc škodí. Nepřeplácávejme jednotlivé kousky oblečení jen proto, že jsou módní. Méně je více a platí to i o vzorech. Překombinované vzory působí neesteticky, takže pokud zvolíme jeden výrazný vzor, doplňme ho jednobarevným kouskem. A naopak jednoduché jednobarevné šaty či overal můžeme rozbít výraznými prvky, jako je třeba šátek, kabelka, pásek nebo šperky. Výrazné šperky, obzvláště náušnice tuto sezónu hrajou prim. Nebojte se jich.