Osamocení a závislost našich dětí

Přiznejme si, že každý den spoustu hodin strávíme brouzdáním po internetu. Bohužel se to týká nejenom nás dospělých, ale našich dětí, kterým není ani 10 let, natož teenagerů.
Chytré telefony, tablety, notebooky a s tím spojenésociální sítě.Jestli si občas všímáte ve svém okolí lidi, když například cestujete vlakem, co vidíte? Určitě často vidíte děti nebo mládež, jak se neustále dívají do svých chytrých telefonů a „klikají“. A když například cestují ve skupince, málo mezi sebou hovoří, ale telefon, ten z ruky neodloží.
šikana ženy
Sociální sítě dokážou člověka, hlavně naše potomky, úplně ovládnout. Na sociální síti se lidé doslova předvádí. Hlavně v tom krásném obrazu. Zvlášť mladí. Pokud mají nějaké trápení, tak se určitě svěří psaním (chatují), než aby se bavili o svých radostech, plánech a trápeních s rodiči nebo s kamarády.
Pro mnohé z nich se sociální sítě spolu s internetem stávají drogou.  Hrají hry, píšou si, posílají fotografie svým kamarádům nebo si nacházejí nějakou zábavu (sledují videa, filmy a jiné). Pokud rodiče své potomky nekontrolují a nevědí, kolik času jejich dítě stráví na internetu a telefonu, nesledují je nebo nejsou důslední v tom, kdy chodí spát, tak děti touto závislostí mají určitě nedostatek spánku. To může mít za následek, že se nedokážou plně soustředit.
Jestli své děti milujete, ohraňujte je nejenom v reálném světě, ale hlavně v tom online. Nevíte jak?  Především si na své děti udělejte čas a dostatečné se jim věnujte.
závislost na mobilu
Ochrana dětí online:
·         Existují speciální programy, které můžete nainstalovat nejenom do počítače, které vaše dítě používá, ale i do jeho chytrého telefonu.
·         Tyto programy dokážou:
nastavit pouze stránky a různé služby, které podle vás budou pro ně vhodné nebo užitečné.
·         Důsledně kontrolujte – sledujte, co vaše dítě na internetu dělá, v případě jakéhokoliv online ohrožení si s ním rozumně promluvte a vysvětlete mu, co se může stát.
 
Vše je o penězích. A sociální sítě jsou vytvořeny kvůli zisku. Tyto programy jsou nastavené úmyslně tak, aby na nich byl člověk závislý, a tím je tok peněz nepřetržitý. Uvědomte si, že zde je vaše dítě pouze nástrojem k toku peněz.