Rozkládací pohovky nejsou jen praktické

Pohovky bez nejmenších pochyb do obývacích pokojů patří. Jedná se o nábytek, který se takto standardně používá nejen pouze v našich končinách, ale až na pár výjimek prakticky na celém světě. Gauč sám o sobě je ale zabírá poměrně hodně místa, které hlavně obyvatelé menších bytů zoufale potřebují. I proto se v posledních letech stávají stále populárnější sedací pytle, které jsou mnohem skladnější, a hlavně se dají pořídit za daleko nižší ceny. V případě, kdy chcete ušetřit místo, ale určitě nechcete pohodlný gauč vyměnit za nějaký sedací vak, můžete zvolit kompromis a pořídit si rozkládací pohovku.

obývací pokoj


Pro návštěvy


Když si koupíte rozkládací pohovku, získáte tím nejen místo na sezení pro několik lidí, ale zároveň i postel. Tu stávající tak můžete prodat nebo prostě vyhodit a tím v podstatě uvolnit celý jeden pokoj, který lze využít dle vašich potřeb. Rozkládací gauč je samozřejmě výhodnou koupi i v případě, že rádi spíte klasicky v ložnici na. Hodí se například pro návštěvy, které přijely z daleka a nechcete, aby spaly na hotelu. Součástí tohoto typu pohovek je rovněž i úložiště na kapny, povlečení a další obdobné doplňky nezbytné pro komfortní spánek.

gauč

Pohodlí

Stejně jako u všeho ostatního, co si kupujete, měli byste dbát na kvalitu i u rozkládacích sedaček. Samozřejmě, že můžete sehnat nějakou levnější, která stojí třeba jen pět tisíc, ale taková vám nemusí vydržet příliš dlouho. Navíc se jedná i o pohodlí. Na sedačce se nebude pouze sedět, ale také i spát. Ne všechny jsou však k tomu dokonale přizpůsobené. Mohou na různých místech tlačit nebo být naopak až příliš měkké. Tento nešvar mohou mít ale i sedačky vyšší třídy. Proto je vhodné nejdříve výrobek vyzkoušet na vlastní kůži, abyste pak později koupě nelitovali. Sice jsou gauče obvykle v dlouhé záruce, ale peripetie, které jsou s tím spojené, vás asi příliš duševně neobohatí.