Vyberte si svůj osobní kámen

Každému z nás je předurčen jeho osobní kámen. Budete-li ho nosit stále u sebe, vytvoříte si k němu citové pouto, bude to prostě „ten Váš“ kámen, Vaše srdcová záležitost. Pokud ovšem vyberete opravdu důkladně s ohledem na Vaši osobnost (cíle, přednosti, nedostatky, zdravotní neduhy), můžete jeho účinky zněkolikanásobit. Jak ale zjistit, který je pro Vás nejvhodnější? Způsobů je několik.
korálkové náramky.jpg

Nejčastěji se kameny vybírají dle znamení zvěrokruhu, či data narození. Z tohoto širokého spektra pak můžete výběr dále zúžit dle toho, jakou funkci od něj očekáváte. Pokud máte zdravotní potíže, hledejte léčebný kámen působící ozdravně na Vaše konkrétní potíže (akvamarín léčí bolesti zubů atd.). V případě, že byste chtěli zapracovat na svém charakteru, hledejte kameny podporující danou vlastnost (např. růženín zvyšuje trpělivost). Naopak můžete vybírat i z těch, které jsou v souladu s Vašimi vlastnostmi, a ještě je posilují. Jedná se o tzv. velmi užitečné osobní kameny (pro příklad černý obsidián dodává víru ve vlastní schopnosti a dovednosti).
náramek jin jang.jpg

Metoda výběru dle barev Vám pomůže najít takový kámen, který Vás bude podporovat na cestě k dosažení určitého cíle. Vychází z Vašich podvědomých instinktů a princip je jednoduchý – shromážděte před sebou např. papír v základním barevném spektru (dobře poslouží i pastelky), zavřete oči, uklidněte se, soustřeďte se na záměr, se kterým Vám má být kámen nápomocen, oči otevřete a ta barva, jež spatříte jako první, je barvou Vašeho osobního kamene.

Po výběru Vašeho osobního kamene je nutné zvážit, v jaké podobě ho u sebe budete nosit. U žen určitě krásně vyniknou jako součást náramku , zasazeny v prstenu nebo jako přívěšek náhrdelníku či ve formě náušnic. Muži, zejména ti, kteří nosí šperky neradi, mohou zvolit přívěsek na klíče, zasazení do manžetového knoflíčku. Ať už ovšem zvolíte jakoukoliv podobu, pokud budete svému kamenu věřit, ochrání Vás a pomůže k Vašim cílům.