Exotikou ke zdraví

Doba, ve které je předností mít vše dostupné a takzvaně na dosah ruky, nám nabízí i možnost, ozvláštnit náš jídelníček a podpořit zdravý životní styl i díky potravinám, na které bychom kdysi dávno jen těžce dosáhli. Dnes už totiž není žádný problém, přidat do našeho jídelníčku i exotické druhy potravin, které našemu zdraví blahodárně prospějí a dají nám vše, co potřebujeme k tomu, abychom měli dostatek vitamínů a díky nim i krásný vzhled a zdravé tělo.
skořápkové plody

1                   NEVONÍ, ALE TO JE JEDINÉ MÍNUS!

Znáte exotické ovoce, jakým je durian? Lidi zpočátku může odradit jeho netypická až odpudivá vůně, ale když překonáte myšlenku na to, že vám právě nevoní, poznáte kouzlo toho, co v sobě ukrývá. Je afrodiziakem, přísunem energie, obsahuje vysoký podíl nepostradatelného vitamínu C a tolik hodnotného riboflavinu, včetně dalších užitečných látek pro naše zdraví.
košík zeleniny

2                   NĚCO JAKO RAJČE

Pokud se k vám ještě nedostala informace o tom, co je to tamarillo, je čas to změnit. Jedná se spíše o zeleninu, která připomíná rajče. V jeho plodech se nachází spousta vitamínů a minerálních látek, které jistě ocení každý z vás. Posiluje imunitu, pomáhá při hubnutí, zbavuje tělo nadbytečné vody, zlepšuje paměť a pomáhá zklidňovat nervový systém.
půlky papáji

3                   TAK TROCHU JINÝ MELOUN

Exotické ovoce, které se jmenuje papája, se často přirovnává k melounu. Je to převážně díky její sladké chuti, kterou je proslulá. Je zdrojem všeho, co naše tělo přirozeně potřebuje. Obsahuje velké množství vitamínů a je bohatá na vápník, kterého z ní získáte více než z mléčných výrobků. Má nesmírně vzácné schopnosti, protože působí na oční sliznici a posiluje zrakové vidění.
Zásady, na které při exotickém ovoci nesmíte zapomínat!
·        Je nutné ho důkladně omývat, a to především teplou vodou – ještě před jeho krájením a přímou konzumací.
·        Není vhodné ho podávat dětem. Ovoce a zelenina vypěstovaná mimo našich končin, nemusí být pro ně tolik stravitelná a může jim způsobit obtíže.
·        Pozor si na exotické plody dávejte i v době těhotenství, kdy můžou negativně působit na vývoj vašeho miminka i z důsledku alergické reakce.