Evropské zábavné parky


1)Europa Park, Německo
Europa Park je jeden z největších a nejkrásnějších zábavních parků v Německu. Park se jmenuje Europa park, protože zde v tematických částech můžeme projet třináct evropských zemí. Najít zde tak můžeme řeckou Tavernu i se projet na Poseidonově vodní skluzavce nebo si zatančit španělské Flamenco.

V parku vás čeká celá řada atrakcí. Kdo má rád adrenalin, určitě uvítá horskou dráhu Silver Star, která je s výškou 73 metrů nejvyšší horskou dráhou v Evropě či dřevěnou dráhu, která jede rychlostí až 100 km/h. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, ty se můžou proletět v letadle inspirovaným nákresy Leonarda da Vinci, projet se v dráze se světelnou pistolí nebo shlédnout řadu divadelních představení. Najdeme zde i spoustu atrakcí ve vodě. Na výběr je toho spousta a jeden den vám nejspíš stačit nebude, park však nabízí ubytování a několikadenní vstupenky.

2)Disneyland, Francie
Kdo by neznal slavný Disneyland? Kromě Paříže ho najdeme také na Floridě, v Číně, v Tokiu či v Šanghaji. Ten v Paříži byl otevřen už v roce 1992. Dominantou parku je zámek Šípkové Růženky, kolem něhož je soustředěno pět tematických částí. Najdeme zde tedy Adventureland, neboli Zemi dobrodružství, kde najdeme oblasti z celého světa, dominantou je dobrodružný ostrov Adventure Isle a najdeme zde také Piráty z Karibiku a loď kapitána Hooka. Další tematickou částí je Frontierland, která představuje divoký západ a dominantou je zde nejstarší horská dráha Big Thunder Mountain.

Třetí část tvoří Main Street USA, kde můžeme navštívit především řadu restaurací, obchodů a dalších služeb a najdeme zde také nádraží železnice, která vede okolo celého parku. Poslední dvě části tvoří Discoveryland se známou horskou dráhou Space Mountain: Mission 2 a Fantasyland, který obsahuje motivy z nejstarších pohádek, jako je Sněhurka, Popelka, Alenka v říši divů či Petr Pan.

3)Gardaland, Itálie
Gardaland se nachází v blízkosti italského jezera Lago di Garda nedaleko Verony. V parku najdeme 37 speciálních atrakcí pro děti i dospělé a dále také několik obchodů, restaurací, ale i lékárnu či supermarket. Jako většina zábavných parků i tento je rozdělen do několika tematických částí. Jednou z nich je Fantasy, která je spíše pro děti, ty se mohou těšit na zábavné vlaky či létající ostrov.

Další tematickou částí je Energy, kde najdeme zejména adrenalinové atrakce, například Raptor, což je největší a nejrychlejší horská dráha v parku, Modré Tornado či Loď Colorado.
Najdeme zde také část Gardaland Show, kde můžeme shlédnout celou řadu představení, vodní show či středověké souboje. Poslední částí je Adventure,  tedy najdeme Džungle peřeje, což je vodní atrakce plná vodopádů a nástrah.