Lego muzea

Muzeum lega můžeme v České republice najít v těchto městech:
– Tábor
– Praha
– Kutná hora
– Špindlerův mlýn
– Liberec
– Jeseník

V Táboře naleznete soukromé muzeum přímo v samotném centru na Špitálském náměstí a lego exponáty zde můžete obdivovat na ploše 200 m2. Lze si prohlédnout  stovky originálních modelů a stále přibývají nové kousky. Například můžete vidět Sochu svobody, Tower Bridge či pařížsku Eiffelovu věž. Jelikož se muzeum nachází v Táboře, nechybí zde ani model táborské restaurace Střelnice postavené z více než tisíce kostiček. V muzeu lze také shlédnout film o historii Lega nebo si v dětském koutku postavit svůj vlastní kousek. Při odchodu se můžete ještě zastavit v obchůdku a nějaké lego si odnést domů.

Muzeum kostek se nachází v pěti pobočkách, v každé ale naleznete úplně jiné Lego sety. Jako první vznikla pobočka v Praze na Národní třídě, v roce 2010 ji zde otevřel Miloš Křeček.  Ta je největším muzeem lega na světě a najdeme zde 2500 lego exponátů ve 20 tematických expozicích. Najdete tu například koutek Harry Pottera, Star wars či Indiana Jonese. V muzeu nechybí ani modely světoznámých staveb, včetně Karlova mostu či mozaiky Pražského hradu.

V Kutné Hoře zaujme zejména model kutnohorského Chrámu sv. Barbory či Socha Svobody. Ve Špindlerově mlýně zas můžete vidět vesmírnou loď Millenium Falcon či londýnský Tower Bridge. Muzeum v Liberci láká na model liberecké radnice, která je považována za jednu z nejhezčích v České republice a v Jeseníku se můžete pokochat známým vozem superhrdiny Batmana či Robotem R2D2 ze star wars.

Pokud vám těchto šest muzeí nestačilo, můžete navštívit každoroční výstavu lega na Lipně s názvem Kostkománie, která se může pyšnit modely českých hradů a zámků například zde uvidíte zámek Hluboká nebo Červená Lhota a dále je velkým lákadlem škola čar a kouzel v Bradavicích.
Vydat se můžete i do zahraničí, kde naleznete světoznámý Legoland. Ten najdete hned v několika zemích – Dánsko, Kalifornie, Německo, Anglie, Florida a Malajsie. Tady je velkým lákadlem kromě lego modelů postavených z milionů kostiček lega také atrakce v podobě kolotočů, horských drah a dalších zajímavostí.