Kondoří hnízda přímo za okny hotelu

Správci hotelu chtěli vyjít vstříc ekoturistům, kteří vyžadují ubytování v těsné blízkosti přírody, a proto vybudovali hotelové pokoje přímo na strmou skalní stěnu.  Skleněné obytné kóje tak umístili do výšky sto dvaceti metrů nad zemí. Turisté musí do svých hotelových pokojů vystoupat po 1400 kovových stupačkách horské stezky.

Mimořádnou výhodou tohoto ubytování v tomto nesporně zajímavém hotýlku je překrásný výhled na strmé skalní stěny malebného údolí Cuzca.  Zrovna tak i naprostá blízkost přírody. Odjinud by si turisté údolí Cuzca tak důkladně jistě neprohlédli. Noc je možné strávit v jedné ze šesti kabinek, které mají rozměr osm krát dva a půl metru. Tyto prosklené kóje jsou vybavené s ohledem na nároky náročné klientely.

V pokojíku se nachází:
·         malá kuchyňka, na ohřátí jídla
·         solární lampičky
·         pohodlné postele
·         noční stolky 
·         neobvyklá toaleta s úžasným výhledem

Pozdě odpoledne na toto místo turisté vyšplhají v doprovodu průvodce, který klienty ubytuje. Ráno potom, pokud není příliš větrné počasí, si mohou turisté dopřát snídani na střeše jednoho takového pokojíku. Po snídani mohou klienti pokračovat dále do kopců Cuzca, nebo se vrátit s průvodcem do údolí.  Tento zajímavý hotýlek má jen nepatrný dopad na životní prostředí, protože všechny kóje jsou snadno demontovatelné a recyklovatelné. Zrovna tak neznečišťují okolní životní prostředí.

Kdy a kam v Cuzcu

Nejvhodnější doba na cestování v Cuzcu a posvátném údolí je od května do září, tedy v době období sucha. Nebo můžeme zvolit přelom dubna a května, kdy je zde těsně po období dešťů. Tráva se v údolí všude ještě nádherně zelená a příroda je neskutečně krásná. Navštívit v okolí Cuzca můžeme zdejší incká archeologická naleziště.

·         Prvním z nich je Sacsayhuamán, což je incká pevnost, která je velice zajímavá ohromnými kamennými bloky, které do sebe perfektně zapadají. Tato historická pevnost se nachází na kopci a tím nám naskýtá překrásné výhledy na Cuzco.